619536-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Tilläggsupphandling Förlossningssängar och säng nyfödd 2026, SLL324
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tilläggsupphandling Förlossningssängar och säng nyfödd 2026, SLL324
Beskrivning: Tilläggsupphanding Förlossningssängar och säng nyfödd omfattar delområde: · Förlossningssäng med tillbehör, reservdelar och service
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137448:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192120 Sjukhussängar, 33192100 Sjukbäddar, 33192130 Inställbara sängar med motor
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 månaders förlängningsoption enligt avtal