Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internrevisionstjänster till AP7
Referensnummer: Dnr 2023/123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212200 Internrevision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och avser internrevisionstjänster till AP7.
AP7:s upphandling av samma tjänster med dnr 2023/40 avbröts och annonseras nu på nytt. Kraven på anbudsgivarens tekniska och yrkesmässiga kapacitet har korrigerats väsentligt för att möjligöra en större konkurrens. AP7 uppmanar anbudsgivare att granska kraven och om något krav framstår som orimligt i något avseende meddela AP7 via "frågor & svar" funktionen i TendSign.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen