619787-2022 - PlaneringSverige-Uppsala: Reparation och underhåll
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Borttagning av mossa på tak samt förebyggande åtgärder
Referensnummer: KSN-2022-02538
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI avser borttagning av mossa på tak samt förebyggande åtgärder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261920 Takunderhåll, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för borttagning av mossa på tak samt förebyggande åtgärder för fastigheter inom Uppsala kommun.