Huvudsaklig CPV-kod 42513000 Kyl- och frysutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna prekvalificering avser inköp av två (2) kompletta absorptionskylmaskiner med tillhörande styrsystem för levererad utrustning. Kylmaskinerna kommer att producera kyla för Mälarenergis fjärrkylsystem, Finnslätten Västerås.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen