2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjulburen Grävmaskin
Beskrivning: Upphandlingen avser Köp av Ny Hjulburen Grävmaskin åt Osby Kommun. Upphandlingen avser även säljoptioner kring två separata inbytesmaskiner samt köpoptioner på redskap tillhörande efterfrågad Grävmaskin.
Intern identifierare: SBN-2026-00479
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner, 42420000 Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43262100 Mekaniska grävmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hjulburen Grävmaskin