619897-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tyngre motorfordon – Insamlingsfordon till Lumire
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInsamlingsfordon till Lumire
Beskrivning1st Liten Lastväxlande insamlingsfordon EL 1st Frontlastande Insamlingsfordon LBG 1st Lastväxlande insamlingsfordon FL klass CBG 1st Kravpecifikation Lastväxlare med kran LBG 3st Tvåfacks-baktömmande insamlingsfordon CBG 1st Slamsläp 1st Lastväxlarsläp 1st Smidig distributionsbil för styckegods CBG
Intern identifierareKLF 2024/1015
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelInsamlingsfordon
BeskrivningFrontlastande Insamlingsfordon LBG 2024-06-10 Lastväxlande insamlingsfordon FL klass CBG 2024-06-10 Kravpecifikation Lastväxlare med kran LBG 2024-06-10 Tvåfacks-baktömmande insamlingsfordon CBG 2024-06-10
Intern identifierareInsamlingsfordon
Del (anbudsområde)LOT-0002
BeskrivningInsamlingsfordon
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKärlbil
BeskrivningKärlbil
Intern identifierareKärlbil
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelLitet Lastväxlande insamlingsfordon EL
BeskrivningLitet Lastväxlande insamlingsfordon EL
Intern identifierareLitet Lastväxlande insamlingsfordon EL