Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av webbpartner
Referensnummer: KS/2022:321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upplands Väsby kommun avser med denna anbudsförfrågan att upphandla teknisk webbutveckling i Sitevision inkluderandes tjänster för support och projektledning kopplade till intranät och extern webbplats. Arbetet handlar om att underhålla och trimma befintliga webbplatser och dess funktioner och tjänster, integrera olika tekniska plattformar med varandra, stödja kommunen i olika teknikval samt att fungera som digital rådgivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen