619928-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Motorfordon för särskilda syften
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kärltvättbil
Referensnummer: UH 22-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har för avsikt att upphandla en kärltvättbil inklusive sophämtningsaggregat med tillhörande serviceavtal som ska byggas på ett befintligt chassi som Beställaren håller med.
Beställaren har idag ett Scania chassi med NORBA tvåfacksaggregat. Befintligt fordon ska hämtas av anbudsgivaren på angiven plats hos Beställaren. Anbudsgivaren står för transport, demontering och omhändertagande av befintligt NORBA aggregat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen