619956-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Upphandling av spårväxelkomplex till Norrköpings kommuns spårvägar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av spårväxelkomplex till Norrköpings kommuns spårvägar
BeskrivningSamhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuer Er att lämna anbud på offentlig upphandling avseende köp av spårväxelkomplex till Norrköpings kommuns spårvägar. Denna upphandling avser köp och leverans av spårväxelkomplex för framtida ombyggnader av spårvägsnätet i Norrköpings kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104826:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34941000 Räler och tillbehör till dessa, 34941800 Spårväxlar