61999-2019 - ResultatSverige-Lund: Autoklaver
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklaver
Referensnummer: V 2018/1478
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Lunds universitet inbjuder företag att lämna anbud på tre autoklaver.
Anbudsgivaren skall leverera, demontera och bortforsla befintliga autoklaver, montera, installera samt driftsätta tre (3) autoklaver för sterilisering av slutna/ej slutna behållare med vätska, burar, kläder, instrument samt övrigt tillhörande lab och försöksdjursverksamhet.Två autoklaver står i en och samma enhet, en autoklav står i en annan enhet (i annan byggnad).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33191100 Steriliseringsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen