620194-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Frukt, grönsaker och liknande produkter – Frukt, grönt och potatis
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFrukt, grönt och potatis
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende successiva köp och leveranser av färska grönsaker, frukt och potatis till beställarens enheter.
Intern identifierareIU25-71
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000