62023-2022 - PlaneringSverige-Lerum: Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss - system för pedagogisk dokumentation/lärplattform
Referensnummer: 22/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lerums kommun bjuder in leverantörer för att kommentera och ha synpunkter på vår kravspecifikation inför Lerums kommande upphandling av system för pedagogisk dokumentation/lärplattform.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48190000 Programvara för undervisning, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 48931000 Programvara för utbildning, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en extern remiss inför kommunens upphandling av system för pedagogisk dokumentation.