620243-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar – För utförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Bollnäs
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: För utförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Bollnäs
Beskrivning: Pågående kontrakt t o m 2025-08-31
Intern identifierare: KOM-414455
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: För utförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Bollnäs