62025-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Shunt Reactor to Kil.
Referensnummer: UH-2017-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Procurement concerning 1 unit Shunt reactor adjustable 25-50 MVAr, 130 kV, delivered to substation Kil, located close to Karlstad, Sweden.
Delivery time: 1.9.2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen