620270-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Röntgenutrustning för Koronarangiografi och PCI
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRöntgenutrustning för Koronarangiografi och PCI
BeskrivningUpphandlingen avser röntgenutrustning för koronarangiografi och PCI för placering i befintliga lokaler på den nya PCI-enheten på Växjö sjukhus som planeras att startas igång sommaren/hösten 2027.
Intern identifierare25RS854
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur, 33182400 Röntgenanläggning för hjärtundersökning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000