620297-2022 - ÄndringSverige-Varberg: Byggnadsmaterial
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggvaror
Referensnummer: KS 22/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Byggvaror och kommer att resultera i två ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Byggvarorna ska användas till allmänna byggnadsarbeten samt undervisningsmaterial i skolor.
Avgränsningar: Järnhandelsvaror (utöver fästdon) ingår under annat befintligt avtal i kommunen.
Upphandlingen är uppdelad i två delar.