See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsautomation - service, support och nyinstallation
Beskrivning: Fastighetsautomation - service, support och nyinstallation
Intern identifierare: 24/9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Fastighetsautomation; service och support samt nyinstallation
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde 1
Beskrivning: Fastighetsautomation; service och support samt nyinstallation Fältsystem Regin och Exomatic DDC
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsområde 3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsområde 4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde 5