See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Funktionscontainer
Beskrivning: Funktionscontainer med olika konfigurationer
Intern identifierare: 24/185
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44613000 Stora containrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Funktionscontainer, referensnummer 24/185.
Intern identifierare: 1600470
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Container 1
Beskrivning: MSB har delat in upphandlingen i två olika ramavtalsområden, Container 1 = FC nationella resurser, FC Nationellt förstärkning och Container 2 =MLP container, MLP. Ramavtal kommer att tecknas separat för respektive ramavtalsområde.
Intern identifierare: 1614308
Mängd: 15 stycken
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option enligt avsnitt 3.15 "skåp 2 och 4" Option enligt beskrivning avsnitt 3.14 "Verksamhetsutrymme"
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Container 2
Intern identifierare: 1614309
Beskrivning av alternativen: Option enligt beskrivning i avsnitt 4.15 skåp 5