Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tipptjänst och grusmaterial 2023
Referensnummer: NVOA-2023-96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232470 Avfallsdepå
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett tipp och grustjänster inom Nacka Kommun.
Upphandlingen omfattar leverans av material, erbjuda anläggning för avhämtning, tippning, ta emot schaktmassor, samt miljöfarligt avfall och analystjänster.
Varm välkomna att ta del av annonsen i sin helhet!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212200 Stenmaterial, 44113000 Vägbyggnadsmaterial, 44113700 Vägreparationsmaterial, 44113900 Material för vägunderhåll, 44113910 Material för vinterväghållning, 45232470 Avfallsdepå, 90511100 Hämtning av deponisopor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen