Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster 2022
Referensnummer: KS 2022-01321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75241000 Tjänster för allmän säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bevakningstjänster för successiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen är en samordnad upphandling där Östra Göinge kommun är den samordnande kommunen. Upphandlande myndigheter/enheter kommer att teckna ramavtal var för sig. Upphandlande myndigheter/enheter avser teckna ramavtal för en period om två (2) år med rätt till förlängning i två (2) år med ett (1) år i taget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75241000 Tjänster för allmän säkerhet, 75242100 Tjänster för allmän ordning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen