620745-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Ingenjörstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Consultancy Team (FIDIC Engineer) Islamabad, Pakistan. New building
Referensnummer: 1892/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Consultancy team (FIDIC Engineer) regarding a new embassy building in Islamabad, Pakistan for Sweden, Norway and Denmark.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen