See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Multifunktionsskrivare, skrivare och etikettskrivare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar multifunktionsskrivare med funktioner för till exempel skanning och kopiering (”MFP”), skrivare utan sådana funktioner (”Skrivare”) samt Etikettskrivare. Upphandlingen omfattar ny hårdvara inklusive service och förbrukningsartiklar till den nya hårdvaran.
Intern identifierare: RS241713
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30232100 Skrivare och kurvskrivare
Ytterligare klassificering (cpv): 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30232130 Färgskrivare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000