Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
Avsnitt I: Upphandlande enhet
Namn och adresserOfficiellt namn: Trafikverket Myndighet
Nationellt registreringsnummer: 202100-6297
Postadress: Trafikverket Fakturahantering
Ort: BORLÄNGE
Nuts-kod: SE Sverige
2. Norra - AKJ-samordnare - kompetensnivå 2
Ett kontrakt/delkontrakt tilldelas: ja
Datum för beslut om tilldelning av kontrakt
Information om anbudenAntal mottagna anbud: 5
Antal anbud som mottagits från små och medelstora företag: 0
Antal anbud som mottagits från anbudsgivare från andra EU-länder: 0
Antal anbud som mottagits från anbudsgivare från länder utanför EU: 0
Antal anbud som mottagits i elektronisk form: 0
Kontraktet har tilldelats en grupp av ekonomiska aktörer: nej
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: Rejlers Sverige AB
Nationellt registreringsnummer: 556051-0272
Postadress: Sjöuddevägen 8
Ort: Stockholm
Postnummer: 10425
Land: Sverige
Uppdragstagaren är ett litet eller medelstort företag: nej
Upplysningar om kontraktets/delens värdeDet uppskattade totala värdet av kontraktet/delen: 18 000 000,00 SEK
Kontraktets/delens totala värde: 4 140,00 SEK
Information om underentreprenader
Erlagt pris vid förmånliga inköp
Avsnitt V: Kontraktstilldelning
Benämning på upphandlingen:
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: SWECO Sverige AB
Nationellt registreringsnummer: 556767-9849
Postadress: Skånegatan 3
Postnummer: 100 26
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: Kreera Samhällsbyggnad Sverige AB
Nationellt registreringsnummer: 556729-4011
Postadress: Amiralsgatan 20
Ort: Malmö
Postnummer: 211 55
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: Systra Sverige AB
Nationellt registreringsnummer: 556611-6751
Postadress: Torggatan 1
Ort: Varberg
Postnummer: 432 41
5. Mellersta - AKJ-samordnare - kompetensnivå 2
Kontraktets/delens totala värde: 4 040,00 SEK