620884-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse byggnadstekniska tjänster – Ramavtal Fukttekniker och Saneringstjänster 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Fukttekniker och Saneringstjänster 2025
Beskrivning: Entreprenaden avser ramavtal gällande fukttekniker/avfuktningsuppdrag samt rivnings- och saneringsarbeten i samband med förekommande skador i LKF:s fastighetsbestånd
Intern identifierare: 25/58
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000