620889-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Möbler för sjukvårdsändamål
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientsängar och sängbord
Referensnummer: UPPH2022-00251
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för Regionerna Uppsala, Dalarna, Sörmland, Västmanland samt Örebro avseende patientsängar och sängbord enligt beskrivning i upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-11-10 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.