62091-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Drift av utemiljö, gata, park och fastighet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift av utemiljö, gata, park och fastighet
BeskrivningUppdraget avser drift och underhållsentreprenad av grönyteskötsel och snöröjning. Entreprenaden är delad i ett antal geografiska områden. Upphandlingen avser område 1,6 och 7.
Intern identifierare2025_25/133
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDrift av utemiljö, grönytor och snöröjning
Beskrivningsnö
Intern identifierare1834872-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 1 Bottnaryd, Ryd, Norra Unnaryd med omnejd
Intern identifierare1834873-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde 6 Huskvarna
Intern identifierare1834878-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde 7 Visingsö, Ölmstad, Kaxholmen, Skärstad och Örserum
Intern identifierare1834879-3