Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmmottagning
Referensnummer: 2021/1012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar larmmottaggningstjänster till Sveriges Domstolar. Sveriges domstolar har ca 80 fysiska adresser som har larmmottagningstjänster. Leverantören åtar sig att leverera larmmottagningstjänster för varje avropad domstol respektive mobilt personlarm i enlighet med de krav som ställs i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121700 Larmsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen