2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbjudan till RFI avseende IT-produkter
Beskrivning: Region Örebro län (”Regionen”) genomför en RFI inför kommande upphandling av IT-utrustning och multifunktionsskrivare. Syftet med hearingen är att Regionen ska få information om marknaden och leverantörer inom området samt att ta tillvara på erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner hos leverantörerna för att på så sätt skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 24RS9922
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara