621025-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsservice
Referensnummer: HS/2020:465
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fastighetsservice med avhjälpande underhåll och akuta åtgärder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på ett eller två områden. Anbudsgivare kan endast vinna ett avtalsområde, under förutsättning att det andra avtalsområdet inte blir avtalslöst.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1) Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Skogås, Trångsund
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighetsservice.
Del nr: 2) Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp