621027-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom cybersäkerhet
Referensnummer: 20/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
En leverantör som har konsulter med specialistkompetens inom Cyber Security för IT-infrastrukturens områden - Cloud, nätverk, server och klient. Projektet kommer att omfatta enhetshantering, skydd och klassificering av data och skydd mot skadlig kod och avancerade cyberhot.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72212732 Programvaruutvecklingstjänster för datasäkerhet, 72222300 IT-tjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72800000 Tjänster för datorloggning och -provning, 72900000 Tjänster för säkerhetskopiering och katalogkonvertering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen