621099-2023 - ÄndringSverige-Hallsberg: Brandbilar med vattentank
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Två släckfordon till Nerikes Brandkår
Referensnummer: NN2023/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144212 Brandbilar med vattentank
II.1.4.
Kort beskrivning
Nerikes Brandkår inbjuder till anbudslämnande avseende upphandling av två släckfordon för leverans mot slutet av 2024.
Upphandlingen annonseras via Hallsbergs kommun men upphandlande myndighet är Nerikes Brandkår.