621116-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggkonsulttjänster – Tekniska konsulter - Byggledning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Byggledning
BeskrivningRamavtal för tekniska konsulttjänster inom byggledning. Syftet är att tillgodose Samhällsbyggnadskontorets behov av teknisk kompetens inom byggledning.
Intern identifierareKS/2025:449
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000