621259-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Disponering av hushållssopor
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papperspåsar för matavfall
Referensnummer: UH-2020-301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513100 Disponering av hushållssopor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller leverans av Papperspåsar för matavfall till Skellefteå kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513100 Disponering av hushållssopor, 39234000 Kompostbehållare, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen