Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya slamavvattningscentrifuger till Skebäcksverket
Referensnummer: Tn 446/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42931000 Centrifuger
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun inbjuder er att lämna anbud i upphandling Nya slamavvattningscentrifuger till Skebäcksverket i Örebro enligt omfattning i detta förfrågningsunderlag.
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), behov av slamavvattningscentrifuger till Skebäcksverket i Örebro. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45252200 Utrustning till reningsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen