See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsbyrå för internationella marknader
Beskrivning: Region Halland bjuder in till att lämna anbud i vår upphandling av Kommunikationsbyrå för internationella marknader. Den leverantör som vinner upphandlingen kommer att vara Region Hallands fullservicebyrå för internationella marknader. I uppdraget ingår således även de tjänster som normalt sett tillgodoses av PR-byråer och mediebyråer.
Intern identifierare: RS231142
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000