62151-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Ängelholm: Hemkörning av varor
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-handel med hemleverans av dagligvaror
Referensnummer: KS 2021/380
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312200 Hemkörning av varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Plock och leverans av varor till biståndsberättigade i Ängelholms kommun samt tillhandahållande av webbutik för beställningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 03212100 Potatis, 03221000 Grönsaker, 03311000 Fisk, 15131220 Bacon, 15211000 Fiskfiléer, 15500000 Mejeriprodukter, 15530000 Smör, 15541000 Ost, 15800000 Diverse livsmedel, 15842100 Choklad, 15861000 Kaffe, 33761000 Toalettpapper, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen