Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: 22/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal för bemanningstjänster inom främst fastighetsrelaterade tjänster. Även andra administrativa roller kan dock avropas i enlighet med ramavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen