Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekologisk Byggledning i vattenmiljöer
Referensnummer: UH-2020-021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härnösand upphandlar ekologisk byggledning för investeringsprojekt väg- gata- bro- och anläggningsprojekt inom Härnösands kommun genom DIS Tekniska konsulter.
Se upphandlingsdokumenten för mer information.
Mvh Johan Bölenius, ansvarig upphandlare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen