621569-2020 - ResultatSverige-Härnösand: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekt Landsbygd 2.0 Banvall Härnösand-Utansjö
Referensnummer: UH-2020-019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härnösands kommun genomför ett dynamiskt inköp i det Dynamiska Inköpssystemet (DIS) Tekniska konsulter inom ramen för projektet Landsbygd 2.0.
Vi söker en aktör som inom ramen för aktiviteten friluftsliv kan genomföra en utredning för utveckling av den gamla banvallen Härnösand-Utansjö.
Takpris för upphandlingen är 200 000 SEK.
Se Upphandlingsdokumenten för mer information.
Det är endast de som är deltagare i DIS Tekniska konsulter som får underlaget via e-Avrop och endast de deltagarna som kan lämna anbud i detta dynamiska inköp.
Mvh Johan Bölenius, ansvarig upphandlare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen