Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsavtal brandlarm- och gassläckanläggningar samt brandredskap
Referensnummer: 20/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser planerat och felavhjälpande underhåll för elva (11) stycken system för brandlarm och tjugosju (27) stycken gassläckanläggningar samt brandredskap på länsstyrelsens ledningsplatser och hos MSB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45312100 Installation av brandlarmssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen