621641-2020 - ResultatSverige-Ljungby: Skogsförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning av Ljungby kommuns skogsinnehav
Referensnummer: AVT2020/0014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77231300 Skogsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Svara för lång- och kortsiktig planering av skogen för bästa ekonomiska utveckling och avkastning. Utföra natur- och landskapsvård, anskaffa erforderlig personal, entreprenörer, materiel och maskiner m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231000 Skogsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen