621646-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst Exekutive Search Strategisk Chefsnivå
Referensnummer: RS 2020-01298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Konsulttjänst Exekutive Search Strategisk Chefsnivå avseende konsulttjänster inom chefsrekrytering (executive search) på hög strategisk och organisatorisk nivå.
VGR:s behov av chefsrekrytering/executive search gäller rekrytering av tjänster på hög strategisk nivå.
Målet med upphandlingen är att i enlighet med uppställda krav samt genom noggrann utvärdering teckna avtal med 3 - 4 leverantörer.
Avrop under avtalsperioden kommer att ske genom Förnyad Konkurrensutsättning (FKU)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen