Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS handledartjänster – Malmgården stödboende för personer med missbruk, Avesta kommun 2021
Referensnummer: GNU 2020/32-OS 2020-000089 055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Grupphandledning för behandlingsassistenter på kommunalt stödboende för vuxna personer med missbruksproblematik. Behandlingsassistenterna arbetar med klienternas motivation och stöttar i vardagen. Ärendehandledning och processhandledning, generell handledning i grupp. Fokus dock på bemötande och rollen som behandlingsassistent.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen