621744-2021 - PlaneringSverige-Stockholm: Järnvägstransport
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Preliminär tidplan - Upphandling E40 Tunnelbanan
Referensnummer: TN 2019-0189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60200000 Järnvägstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Preliminär tidplan för upphandling E40 tunnelbana
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen