621754-2021 - PlaneringSverige-Landskrona: Gaturenhållning och gatsopning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Maskinsopning som tjänst
Referensnummer: 21/152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Landskrona stad ska i kommande upphandling av maskinsopning som tjänst säkerställa att potentiella anbudsgivare har möjligheten att i ett tidigt skede uppfylla stadens önskade miljökrav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende Maskinsopning som tjänst