62177-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Vapen, ammunition och tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Minhantering- och Sökutrustning
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende specialprodukter att använda vid minröjning och sökinsatser
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18142000 Säkerhetsvisir, 18443500 Visir, 24615000 Stubiner, tändhattar, tändare, elsprängkapslar, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35113000 Säkerhetsutrustning, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen