621771-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Sjukhussängar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektrisk patientsäng och sängbord
Referensnummer: RJL 2019/1287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Elektriska patientsängar och sängbord
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192130 Inställbara sängar med motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling elektriska patientsängar och sängbord