Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagning och behandling av fraktionen gips
Referensnummer: 22AV43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Mottagning, materialåtervinning och behandling av fraktionen gips. Ett viktigt mål med upphandlingen är att sträva mot ökad materialåtervinning och på så sätt minska mängden avfall som går till förbränning och deponering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen