6218-2026 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Konkurrensutsättning av Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Projekteringstjänst Lövskär
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonkurrensutsättning av Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Projekteringstjänst Lövskär
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster delområde VA-ledningsnät. Uppdraget omfattar projektering och utredning av tekniklösning inför utbyggnad av vatten- och avloppsledningar till Lövskär i Luleå Kommun.
Intern identifierareLUM 2025/456
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKonkurrensutsättning av Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster-Projekteringstjänst Lövskär
Intern identifierareKonkurrensutsättning av Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster-Projekteringstjänst Lövskär