2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorietjänster för miljöanalyser
Beskrivning: Uppdraget innebär ett ramavtal för miljöanalyser av jord, sediment, bergkross, borrkax, vatten samt bygg- och rivningsmaterial. Avtalet inkluderar laboratorieanalyser av prover tagna av beställaren samt av beställarens anlitade konsulter och entreprenörer.
Intern identifierare: FUT 2025-0422
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000